Historijat

Vrhunski rezultati judo takmičara u periodu od nezavisnosti Bosne i Hercegovine do danas, na zvaničnim međunarodnim takmičenjima

(ovdje su nabrojani samo vrhunski rezultati, a osvajači Balkanskih medalja se smatraju perspektivama, te je do danas osvojeno preko 400 balkanskih medalja u svim uzrasnim kategorijama. 

Larisa CerićPrag 20205. mjesto
Larisa CerićMinsk 20192. mjesto
Larisa CerićTel Aviv 20182. mjesto
Larisa CerićVaršava 20173. mjesto
Harun SadikovićVaršava 20175. mjesto
Larisa CerićMonpelje 20142.mjesto
Amel MekićIstanbul 20111. mjesto
Larisa CerićChaljabinsk 20125. mjesto
Davor VlaškovacDen Hag 19965. mjesto
Davor VlaškovacBirmingen 19953. mjesto

Larisa Cerić

Baku 2018

3. mjesto

Larisa Cerić

Marakeš 2017

2. mjesto

Larisa Cerić

Rio 2014

5. mjesto

Amel Mekić 

Rio 2007

5. mjesto

Amel Mekić 

Osaka 2005

5. mjesto 

Amel Mekić 

Minhen 2001

5. mjesto 

Larisa Cerić 

Minsk 2019

2. mjesto 

Aleksandra Samardžić 

Nanjing 2014

2. mjesto

Eldin Omerović 

Singapur 2010

3. mjesto 

Aleksandra Samardžić 

Zagreb 2017

2.mjesto

Larisa Cerić 

Paris 2009

1.mjesto 

Toni Miletić  

Bahami 2018

5. mjesto 

Aleksandra Samardžić  

Majami 2014

5. mjesto 

Amel Mekić 

Tunis 2001

5. mjesto

Aleksandra Samardžić 

Izevsk 2019

5.mjesto

Aleksandra Samardžić 

Podgorica 2017

3.mjesto

Harun Sadiković 

Podgorica 2017

5.mjesto

Toni Miletić 

Podgorica 2017

5.mjesto

Aleksandra Samardžić 

Tel Aviv 2016

3.mjesto

Aleksandra Samardžić 

Bratislava 2015

2.mjesto

Aleksandra Samardžić 

Wroclav 2014

3.mjesto

Harun Sadiković 

Wroclav 2014

3.mjesto

Larisa Cerić 

Prag 2012

1.mjesto

Larisa Cerić

Sarajevo 2010

2. mjesto

Larisa Cerić

Antalija 2009

3. mjesto

Ibro Miladin 

Kijev 2008

5. mjesto

Toni Miletić  

Sarajevo 2015

3. mjesto 

Stojak Filip  

Sarajevo 2015

5. mjesto 

Harun Sadiković  

Majami 2013

2. mjesto 

Aleksandra Samardžić

Taragona 2018

5. mjesto

Harun Sadiković

Taragona 2018

5. mjesto

Miloš Mandić

Taragona 2018

5. mjesto

Amel Mekić 

Mersin 2013

2. mjesto

Larisa Cerić

Mersin 2013

3. mjesto

Larisa Cerić

Peskara 2009

2. mjesto

Amel Mekić 

Peskara 2009

3. mjesto

Amel Mekić 

Almeria 2005

3. mjesto

Eldin Lukač 

Almeria 2005

5. mjesto

Toni Miletić  

Vanata 2016

3.mjesto 

Vasilije Vujičić  

Vanata 2016

3.mjesto 

Aleksandra Samardžić  

Atina 2014

3.mjesto 

Aleksandra Samardžić

Talin 2013

2. mjesto

Aleksandra Samardžić

Bar 2012

2. mjesto

Petar Zadro

Bar 2012

2. mjesto

Harun Sadiković 

Bar 2012

5. mjesto

Eldin Omerović

Teplice 2010

5. mjesto

Amir Topuz 

Gyor 2002

3. mjesto

Anđela Samardžić

Gyor 2017

3. mjesto

Petar Zadro

Utreht 2013

2. mjesto

Aleksandra Samardžić 

Utreht 2013

3. mjesto

Đorđe Kisin

Beograd 2007

2. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Budimpešta 2020

5. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Prix – Tel Aviv 2020

5. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Abu Dhabi 2019

5. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Prix – Zagreb 2019

2. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Baku 2019

2. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Ekaterinburg 2019

5. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Dizeldorf 2019

5. mjesto

Harun Sadiković 

European Open – Rim 2019

3. mjesto

Larisa Cerić 

Masters – Guanzghou 2018 

3. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Prix – Den Hag 2018 

3. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Osaka 2018 

5. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Ekaterinburg 2018

1.mjesto

Larisa Cerić 

Grand Prix – Antalya 2018

2. mjesto

Larisa Cerić 

Masters – St. Petersbourg 2017

3. mjesto

Aleksandra Samardžić 

Masters – St. Petersbourg 2017

5. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Prix – Zagreb 2017

1.mjesto

Larisa Cerić 

SK Europa open  – Minsk 2017

1.mjesto

Larisa Cerić 

Grand Prix – Antalija 2017

2. mjesto

Larisa Cerić

Grand Prix – Dizeldorf 2017

3.mjesto

Aleksandra Samardžić 

Grand Slam – Baku 2017 

3.mjesto 

Harun Sadiković 

Grand Slam – Pariz 2017 

5.mjesto 

Larisa Cerć 

Grdan Slam – Baku 2017 

5.mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Ekaterinburg 2017

5.mjesto 

Aleksandra Samardžić 

Grand Slam – Ekaterinburg 2017

5.mjesto 

Larisa Cerić 

Masters – Guadalajara 2016

3. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Tyumen 2016

3. mjesto

Aleksandra Samardžić

Grand Slam – Tyumen 2016

3. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Prix – Zagreb 2016

1. mjesto

Aleksandra Samardžić

Grand Prix – Zagreb 2016

3. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Prix – Almaty 2016

3. mjesto

Larisa Cerić 

Grand Slam – Pariz 2015

3. mjesto

Larisa Cerić 

SK – Cluj Napoka 2015

1. mjesto

Larisa Cerić 

SK – Lisabon 2015

3. mjesto

Larisa Cerić 

SK – Sofija 2015

3. mjesto

Larisa Cerić 

GP – Budimpešta 2014

3. mjesto

Larisa Cerić 

GP – Rijeka 2013

3. mjesto

Larisa Cerić 

SK – Bukurešt 2012

3. mjesto

Larisa Cerić 

SK – Rim 2012

3. mjesto

Amel Mekić

SK – San Salvador 2011

2. mjesto

Amel Mekić

SK – Puerto la Cruz 2011

1. mjesto

Amel Mekić

SK – Miami 2011

2. mjesto

Amel Mekić

SK – Bukurešt 2011

3. mjesto

Amel Mekić

SK – Rim 2007

3. mjesto

Ibro Miladin 

SK – Boras 2006

3. mjesto

Amel Mekić

SK – Bukurešt 2005

1. mjesto

Amel Mekić

SK – Rim 2005

3. mjesto

Amel Mekić

SK – Roterdam 2004

3. mjesto

Amel Mekić

SK – Sofia 2002

3. mjesto

Aleksandra Samardžić

EK – Sarajevo 2019

2.mjesto

Vuk Elez

EK – Sarajevo 2019

3.mjesto

Rajko Mirković

EK – Sarajevo 2019

3.mjesto

Hana Piralić

EK juniori – Sarajevo 2019

2.mjesto

Vuk Elez

EK juniori – Sarajevo 2019

2.mjesto

Igor Vračar

EK juniori – Sarajevo 2019

2.mjesto

Vasilije Vujičić

EK juniori – Sarajevo 2019

3.mjesto

Toni Miletić

EK juniori – Sarajevo 2018

3.mjesto

Vasilije Vujičić

EK juniori – Sarajevo 2018

2.mjesto

Aleksandra Samardžić

EK – Sarajevo 2017

1.mjesto

Petar Zadro 

EK – Sarajevo 2017

1.mjesto

Aleksandra Samardžić

EK juniori – Paks 2017

1.mjesto 

Toni Miletić 

EK juniori – Paks 2017

1.mjesto 

Toni Miletić 

EK juniori – Leibnitz 2017

3.mjesto 

Aleksandra Samardžić 

EK juniori – Arad 2017

3.mjesto 

Vasilije Vujičić 

EK juniori – Arad 2017

3.mjesto 

Toni Miletić 

EK juniori – Arad 2017

3.mjesto 

Larisa Cerić 

EK – Sarajevo 2016

1.mjesto 

Aleksandra Samardžić 

EK – Sarajevo 2016

1. mjesto

Harun Sadiković 

EK – Sarajevo 2016

2. mjesto

Rijad Dedeić 

EK – Dubrovnik 2016

2. mjesto

Petar Zadro

EK juniori – Lignano 2016

1.mjesto 

Harun Sadiković 

EK juniori – Lignano 2016

2.mjesto 

Petar Zadro

EK juniori – Poljska 2016

2. mjesto 

Aleksandra Samardžić

EK juniori – Atina 2016 

1.mjesto 

Harun Sadiković 

EK juniori – Ploiesti 2016

1.mjesto

Aleksandra Samardžić 

EK – Orenburg 2015

1. mjesto

Aleksandra Samardžić 

EK juniori – St. Petersbourg 2015

2. mjesto

Larisa Cerić 

EK – Sarajevo 2015

1. mjesto

Aleksandra Samardžić 

EK – Sarajevo 2015

1. mjesto

Harun Sadiković 

EK – Sarajevo 2015

1. mjesto

Rijad Dedejić 

EK – Sarajevo 2015

2. mjesto

Harun Sadiković 

EK – Celje 2015

2. mjesto

Harun Sadiković 

EK juniore – Linjano 2015

2. mjesto

Larisa Cerić 

EK – Beograd 2014

1. mjesto

Larisa Cerić 

EK – Sarajevo 2014

1. mjesto

Aleksandra Samardžić 

EK – Sarajevo 2014

1. mjesto

Aleksandra Samardžić 

EK juniorke – Prag 2014

1. mjesto

Aleksandra Samardžić 

EK juniorke – Paks 2014

1. mjesto

Larisa Cerić 

EK – Sarajevo 2013

1. mjesto

Larisa Cerić 

EK – Beograd 2013

1. mjesto

Larisa Cerić 

EK – Beograd 2012

1. mjesto

Larisa Cerić 

EK – Sarajevo 2010

1. mjesto

Larisa Cerić 

EK juniorke – Paks 2010

1. mjesto

Eldin Lukač 

EK – Sarajevo 2009

1. mjesto

Larisa Cerić

Rio 2016

16.mjesto – A norma

Amel Mekić 

London 2012

Učesnik – A norma 

Amel Mekić 

Peking 2008

9. mjesto – A norma 

Amel Mekić 

Atina 2004

Učesnik 

Arijana Jaha 

Sidnej 2000

Učesnik 

Davor Vlaškovac 

Atlanta 1996

Učesnik

Vlado Paradžik

Barcelona 1992

Učesnik 

Petar Zadro 

Zagreb 2019

1.mjesto

Vasilije Vujičić 

Zagreb 2019

1.mjesto

Harun Sadiković 

Zagreb 2019

3.mjesto

Aleksandra Samardžić

Coimbra 2017

1.mjesto

Harun Sadiković 

Rijeka 2016

1.mjesto

Rijad Dedejić

Rijeka 2016

2.mjesto

Selma Sejdinović

Rijeka 2016

3.mjesto

Petar Zadro

Rijeka 2016

3.mjesto

Harun Sadiković 

Reims 2015

2. mjesto

Hadis Ramić 

Reims 2015

3. mjesto

Larisa Cerić 

Coimbra 2013

1. mjesto

Ibro Miladin  

Sarajevo 2011

1.mjesto

Mitar Mrdić

Sarajevo 2011

1.mjesto

Larisa Cerić 

Sarajevo 2011

2. mjesto

Dražen Subotić

Sarajevo 2011

2. mjesto

Dejana Komljenović

Sarajevo 2011

2. mjesto

Aldin Lukač  

Sarajevo 2011

3. mjesto

Eldin Likač   

Sarajevo 2011

3. mjesto

Jadranko Jahić   

Sarajevo 2011

3. mjesto

Amel Mekić 

Jeju 2003

3. mjesto

Amel Mekić 

Novi Sad 2003

3. mjesto

Nagrade i priznanja naših sportista, trenera i sportskih radnika u proteklom periodu

(Dodjeljuje Ministarstvo Civilnih Poslova na osnovu rezulatat i dugogodišnjeg rada u sportu)

  • Larisa Cerić – 2010. godina 
  • Branislav Crnogorac – 2011. godina 
  • Amel Mekić – 2013. godina
  • Dražen Subotić – 2014. godina 

(grupna nagrada)

  • Larisa Cerić, Arijana Jaha i Branislav Crnogorac – 2010. godina 

(doprinos u popularizaciji Bosne i Hercegovina)

  • Branislav Crnogorac – 2012. godina

Za najuspješnije sportiste BIH od nezavisnosti do danas proglašavni su naši sportsiti, a pojedini i više puta za redom u kategorijama senior i junior, a mnogi su dobitnici nagrada i za ostvarene vrhunske rezultate:

  • Amel Mekić 
  • Larisa Cerić
  • Harun Sadiković
  • Aleksandra Samardžić 
  • Amir Topuz
  • Ibro Miladin
  • Arijana Jaha 
  • Toni Miletić
  • Dejana Komljenović
  • Petar Zadro 
  • Mitar Mrdić
  • Stefan Šiljegović
  • Selma Sejdinović
  • Dražen Subotić
  • Filip Stojak
  • Hadis Ramić
  • Ema Brkanić
  • Eldin Omerović
  • Đorđe Kisin
  • Sabina Haračić i drugi 

Organizacija velikih zvaničnih međunarodnih takmičenja

Ponosni smo na organizacije velikih međuanrodnih takmičenja:

Održano u Olimpijskog dvorani Zetra 2015. godine uz učešće preko 400 takmičara iz 60 zemalja

  • Evropsko prvenstvo za juniore i juniorke – Sarajevo 2003.
  • Evropsko prvenstvo za kadete i kadetkinje – Sarajevo 2008. 
  • Evropsko prvenstvo U23 – sarajevo 2010.
  • Prvo Univerzitetsko Evropsko prvenstvo – Sarajevo 2011.
  • Evropsko prvenstvo za juniore i juniorke – Sarajevo 2013.
  • Evropsko prvenstvo za kadete i kadetkinje – Sarajevo 2018.
  • Evropski kup za seniore i seniorke, boduje se za Evropsku rang listu – Sarajevo 2006. – 2019.
  • IJF Junior World Tour, boduje se za Svjetsku juniorsku rang listu – Sarajevo 2018 – 2019.
  • Balkansko prvenstvo za juniore i juniorke – Sarajevo 2000.
  • Balkansko prvenstvo za seniore i seniorke – Sarajevo 2001.
  • Balkansko prvenstvo za seniore i seniorke – Trebinje 2014
  • Balkansko prvenstvo za seniore i seniorke – Trebinje 2013
  • Balkansko prvenstvo za juniore i juniorke – Bihać 2016
  • Balkansko prvenstvo za kadete i kadetkinje – Bihać 2018
  • Balkansko prvenstvo za juniore I juniorke – Zvornik 2019 

Copyrights © 2022. Sva prava zadržana. Džudo Savez Bosne i Hercegovine.